Шампон со екстракт од алое за волумен

599,00 ден

Шампон со екстракт од Алое Вера (за исцрпена коса) – ја зајакнува структурата на тенка коса, додава дополнителен волумен. Природниот екстракт од Алое Вера брзо ја враќа виталноста на косата од корените до краевите. Нежно ја чисти косата и го храни скалпот. Обезбедува одлична нега за тенка коса. Косата добива волумен, сјај и мекост. Благодарение на неговата деликатна структура, таа е погодна за секојдневна употреба.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Шампон со екстракт од Алое Вера (за исцрпена коса) – ја зајакнува структурата на тенка коса, додава дополнителен волумен. Природниот екстракт од Алое Вера брзо ја враќа виталноста на косата од корените до краевите. Нежно ја чисти косата и го храни скалпот. Обезбедува одлична нега за тенка коса. Косата добива волумен, сјај и мекост. Благодарение на неговата деликатна структура, таа е погодна за секојдневна употреба.

Начин на употреба: нанесете на влажна коса, а потоа исплакнете. Ако е потребно, повторете. Максимален ефект се постигнува со редовна употреба на шампонот во комбинација со балсам од алое вера. Состојки: Екстракт од Алое Вера кој содржи природни антиоксиданти – витамини Ц, Е, Б-комплекс; Бета-каротин; 30 микронутриенти и минерали; 18 амино киселини.