Шампон “Свежина од билките“ за сува коса

228,00 ден

За коса која никогаш не е доволно хидрирана, шампон кој гарантирано го прочистува скалпот и косата и ја задржува нејзината влажност. По миењето косата е свиленикава и мека, заборавете на сувата и заплеткана коса тоа веќе нема да се случи.
Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

За коса која никогаш не е доволно хидрирана, шампон кој гарантирано го прочистува скалпот и косата и ја задржува нејзината влажност. По миењето косата е свиленикава и мека, заборавете на сувата и заплеткана коса тоа веќе нема да се случи.

Се препорачува за хидратација на сува и нормална коса!

Активни состојки:

– Кантарионот ја храни длабоката коса и го регулира производството на себум.
– Маточината хидратира и го стимулира растот на косата.
– Маслото од јојоба ја штити косата од ултравиолетови зраци и активно се бори против првутот.
– Витамин Б / пантенол / moisturiises и регенерира дури и најслабата коса.