Шампон и балсам за коса Camellia за сјај и мекост

1.212,00 ден

Уживајте во неверојатниот сјај и убавина на вашата здрава коса!

Споделете го продуктот

Опис

Оваа нова серија со егзотично дејство ќе направи вашата коса да изгледа беспрекорно.
Уживајте во неверојатниот сјај и убавина на вашата здрава коса!

Камелија  Шампон – богат со хранливи материи, засилен со екстракт од јапонска камелија, продира длабоко во скалпот и ја храни косата. Твојата коса станува мека, здрава и убава. Следниот чекор е балсамот. Косата станува полесна за расчешлување, полесно се оформува. Уживајте во неверојатниот сјај и убавина на вашата здрава коса! Клучната компонента на оваа луксузна серија – масло од камелија, масло од кинески семиња на камелија. Овие состојки од земјата на изгрејсонцето се користат од античките времиња за да се врати силата и флексибилноста на косата. Камелија е природен балсам кој ја враќа убавината на косата и и дава мекост.

Начин на употреба: Ставете мала количина шампон на дланката од вашата рака, нанесете на влажна коса, масирајте и исплакнете со вода. Истискајте ја водата од вашата коса и нанесете балсам по целата коса. Оставете го балсамот неколку минути пред да ја измиете косата. Уживајте во неверојатната мекост на вашата коса!