Шампон за ревитализација на косата Сончеви маслинки

569,00 ден

Шампонот нежно и ефективно ја чисти косата од нечистотија, зачувувајќи го природниот заштитен слој и вистинското ниво на pH. Меко ја чисти и ја враќа структурата на косата. Стимулира отпорност на надворешни влијанија.И дава на косата здрав изглед, сила и природен сјај.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Шампонот нежно и ефективно ја чисти косата  од нечистотија, зачувувајќи го природниот заштитен слој и вистинското ниво на pH. Меко ја чисти и ја враќа структурата на косата. Стимулира отпорност на надворешни влијанија.И дава на косата здрав изглед, сила и природен сјај.

Основата на формулата за шампон е маслото што доаѓа од зрели плодови на маслиново дрво, едно од највредните козметички масла.

Косата убаво го апсорбира,лесно се впива и не остава масни траги.