Шампон за коса Индиско манго , 400 гр.

755,00 ден

Испробајте ги корисните карактеристики на сончевото манго и помирисајте ја неговата нежна арома која останува во вашата коса.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Испробајте ги корисните карактеристики на сончевото манго и помирисајте ја неговата нежна арома која останува во вашата коса.

Благодарение на екстрактите од сочното зрело манго овошје, пантенолот и витаминот Е, шампонот нежно и ефикасно го чисти скалпот, ја намалува прекумерната маснотија без да ги нарушува бариерните функции на кожата, ја прави косата помалку непослушна и ја одржува долго свежа.
Шампонот од индиски манго е погоден за:
– мрсна коса;
– кршлива и изнемоштена коса;
– коса изложена на негативни надворешни влијанија (висока температура, сув воздух, УВ зрачење).
Однесувајте се кон вашата коса со свежина, енергија и неверојатен мирис кој се задржува цел ден.
АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина шампон на скалпот, оставете да делува 1-2 минути, масирајте, а потоа исплакнете со вода.