Шампон за зајакнување на коренот, со екстракт од печурка линчжи, 220g за слаба коса

743,00 ден

Шампон за подобрување на коренот со екстракт од Линчжи има одлични антиоксидантни својства и ја забрзува синтезата на колаген во косата.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Шампон за подобрување на коренот со екстракт од Линчжи има одлични антиоксидантни својства и ја забрзува синтезата на колаген во косата.

Производите за коса со екстракт од линчжи се специјално дизајнирани за жителите на големите градови чија коса е постојано изложена на стрес и има потреба од дополнителна заштита и исхрана. Во Кина убавините и лековитите својства на овие печурки, се познати скоро
четири илјади години. Екстрактот има уникатна особина за активирање на безбедносниот систем.

Меката компонента на шампонот ефикасно ја чисти косата и скалпот. Екстрактот ги зајакнува корените на косата, го стимулира растот и го спречува опаѓањето на косата, ја враќа структурата на косата после фарбање, ја спречува појавата на првутот, го подобрува и стабилизира имунолошкиот систем на кожата и косата.

Се препорачува за слаба, тенка, третирана и обоена коса.

 

За сите типови на коса.

Начин на употреба: Едноставно нанесете на влажна коса. Оставете да отстои 2-3 минути, па потоа исплакнете темелно со вода.