Чај од ѓумбир 18 гр.

155,00 ден

Чај од ѓумбир – младо тело и дух, интерес за очите на спротивниот пол, хармонија и леснотија во телото, мир на умот, силен имунитет!

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Чај од ѓумбир – младо тело и дух, интерес за очите на спротивниот пол, хармонија и леснотија во телото, мир на умот, силен имунитет!

По пиењето чај од ѓумбир пред јадење, – си обезбедувате здрав апетит.

Пиењето чај од ѓумбир после јадење – подобро ќе вари.

 

Чајот од ѓумбир има многу корисни својства:

 

  • Има антиинфламаторно, антибактериско дејство

 

  • Има смирувачки ефект врз телото

 

  • Подобрува варење на храната

 

  • Го подобрува церебралниот проток на крв

 

  • Излез од токсините на телото

 

  • Промовира брзо и ефикасно слабеење

 

Употреба:

Истурете ја содржината на кесичката во 150-200 мл. 70-80 степени топла вода, промешајте и покријте со чинија. Оставете да стои 3-5 минути, па потоа пијте го.

Една кесичка може да се подели на 2 пати (за две употреби)затоа што вкусот е многу богат.

Пијте САМО наутро!

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.