Чај за мажи

680,00 ден

Сабелник е познат како “рускиот женшен”-лековита билка која може да се користи за лекување на разни болести. Тој има антиинфламаторно, смирувачко и регенеративно дејство, има способност да изведе одложените соли, имаат антибактериско дејство. Денес во Онколошкиот центар на Руската академија на медицински науки работат на производството на лекот со антитуморска активност од сабелник. Комплексот се состои од еднакви делови, ризоми и корени сабелник, корен на пиреј, лабазник е моќно цитотоксично средство што го спречува развојот на туморските клетки во уринарниот систем.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Чајот се бори со воспалението на простатата и последиците од истата.

Се употребува при:
акутен и хроничен простатит;
бенигна хиперплазија на простатата – проширување на простатата;
сексуална дисфункција.

Ефект:
ја намалува болката и воспалението;
отстранува чувство на печење во перинеумот и уретрата;
ја подобрува циркулацијата на крвта во гениталиите и простатата;
ја зголемува желбата и моќта;
го зајакнува машкото тело

Состав:

Ризоми и корени од левзеа, кипреа, ризоми и корени од сабелник, корен од пиреј, лабазник, листови од Мечкино грозје, овошје,копар, листови од жалфија, листови од бреза, равнец.

Сабелник е познат како “рускиот женшен”-лековита билка која  може да се користи за лекување на разни болести. Тој има антиинфламаторно, смирувачко и регенеративно дејство, има способност да изведе одложените соли, имаат антибактериско дејство. Денес во Онколошкиот центар на Руската академија на медицински науки работат на производството на лекот со антитуморска активност од сабелник. Комплексот се состои од еднакви делови, ризоми и корени сабелник, корен на пиреј, лабазник е моќно цитотоксично средство што го спречува развојот на туморските клетки во уринарниот систем.

Ризоми и корените на левзеята имаат стимулирачки ефект врз централниот нервен систем, се зголемува срцевата фреквенција, прошируваат се периферните садови, се зголемува протокот на крв, го зајакнува срцевиот мускул, ја зголемува се отпорноста на организмот од неповолни надворешни влијанија и физичко оптоварување, умствена работоспособност, го намалуваат замор, подобрување на меморијата и потенцијата.

Комплексот содржи листови од бреза, равнец, листови на мудрец, се користат во третман на простатит, должи на трихомоназа. Оваа структура помага за ублажување на болеста, засилува диурезата, има спазмолитично дејство врз уринарниот тракт, има анти-инфламаторен ефект.

Листовите од Мечкиното грозје се користат при болести на уринарниот тракт како дезинфициенс, имаат антисептичко и диуретично дејство.

Плодовите од копар обезбедуваат тонирање, диуретично, смирувачко, и спазмолитично дејство .

Насоки за употреба:

1 филтер ќесичка (1,5 г), се полева со врела вода (200 ml) Нека отстои 10-15 минути.
Земете 1 чаша еднаш дневно за време на оброците.

Контраиндикации:

Преосетливост кон компонентите на производот, раздразливост, несоница, висок крвен притисок, срцеви аритмии, изразена атеросклероза.

Дополнителни информации:

Составот на сите чаеви “Машки здравје” е хармоничен спој на избраните билки, кој содржи природни витамини, ензими, минерали и органски киселини. Во основата на сите пијалоци е дрвната врбовка и кипреа која ублажува болка од различно потекло, воспаление, ја зголемува потенцијата, го зголемува имунитетот, ги прогонува токсините од телото, помага при несоница, анемија, инфекции, настинки, освежува, смирува и ја подобрува состојбата на косата . Дрвната врбовка содржи фитостероли, танини и флавоноиди кои вршат профилактично и лековито дејство при воспаление на простатата, уретер, во прва и втора фаза на аденом на простата.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.