Циклусни влошки Нефритова свежина,10 бр.

525,00 ден

Циклусните влошки Нефритова свежина се нова генерација на производи за лична хигиена со патентиран фитокомплекс.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Циклусните влошки Нефритова свежина се нова генерација на производи за лична хигиена со патентиран фитокомплекс, кој беше развиен во Гуангжу научно-истражувачкиот институт.

Билките кои се вклучени во составот помагаат при:
– елиминирање на бактерии и непријатен мирис; ублажување на чешање и иритации;
помага да се нормализира менструалниот циклус; дава чувство на удобност и свежина.

Карактеристики:
5 заштитни слоеви. Додадовме дополнителен слој на целулоза за да ја подобриме апсорпцијата и сигурноста. Слој што апсорбира 20% повеќе гел , а тоа значи дека апсорпционата брзина сега е уште поголема! Важно: го употребуваме истиот абсорбент во новите санитарни влошки како кај бебешките пелени;
– Бројот на заштитни бариери кои го блокираат протекувањето се зголемени два пати , “дишење” природен горен слој со подобрена перфорација.

Активни состојки:

Екстракт од листови на кинеска Камелија – извлечена од Camellia Sinensis. Во него се содржат активни супстанции Тани, кофеин, теин, етерични масла, витамини Ц, П, К, ПП, Р. Кинеската Камелија е лидер меѓу растенијата кои содржат полифеноли, витаминот Е како антиоксиданс во борбата со слободните радикали. Полифенолите во зелениот чај имаат антивоспалително и антибактериско дејство, придонесуваат продирање на активните материи преку кожата.

Екстракт од нане – широко употребувана алатка во кинеската медицина. Тој е моќен антиоксидант, има анти-воспалително дејства, ја намалува болката.
Масло од каранфилче – има противвоспалително и антисептично дејство, придонесува за нормализирање на циклусот.