Хидратантна маска за лице и врат “Хијалуронска киселина“

204,00 ден

Маската има силен навлажнувачки ефект, ја обновува и ја зајакнува заштитната епидермална бариера, се зголемува капацитетот на влажност на кожата на лицето и вратот.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Маската има силен навлажнувачки ефект, ја обновува и ја зајакнува заштитната епидермална бариера, се зголемува капацитетот на влажност на кожата на лицето и вратот. Комбинацијата на хијалуронска киселина и витамински комплекс обезбедува ефект на “брза убавина”, ја зајакнува и ја тонизира кожата, ја подобрува нејзината текстура. Се користи повеќе пати.