Хидратантна крем маска “Алое“

266,00 ден

Маската обезбедува длабока и долготрајна хидратација на кожата, и ја штити од штетните влијанија на животната средина. Алоето има смирувачки ефект, го намалува црвенилото, ја подобрува еластичноста на кожата и ги пегла брчките.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Маската обезбедува длабока и долготрајна хидратација на кожата, и ја штити од штетните влијанија на животната средина. Алоето има смирувачки ефект, го намалува црвенилото, ја подобрува еластичноста на кожата и ги пегла брчките. Се користи за намалување на знаците на стареење. Одлично ја смирува чувствителната кожа.