Фито маска за лице со алгинат (екстракт од алги)

392,00 ден

За кожата да биде свежа, мазна и мека на допир, без оглед на сезоната, ние треба да и овозможуваме секојдневна нега.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

За кожата да биде свежа, мазна и мека на допир, без оглед на сезоната, ние треба да и овозможуваме секојдневна нега.
Фито маската за лице со само неколку минути ќе ви го врати сјајот на лицето. Ја зајакнува циркулацијата на крвта, затегнува и измазнува.

Активни состојки:
Коприва, маточина од лимон, камилица, црна рибизла, мајчина душица, нане Овесната каша ја исполнува кожата со важни минерали и витамини и ја одржува совршено хидрирана.
Алгинат е супстанција која се екстрахира од ѕидовите на кафеавите алги. Таа ја прави кожата еластична и помага за подобро продирање на другите активни состојки во длабоките слоеви на епидермисот.

Тип на апликација:
Растворете 1 лажичка маска во топла вода додека не добие густа кашеста маса. Едноставно нанесете ја маската на лицето. Оставете да се исуши 15-20 минути. Исплакнете со вода, потоа нанесете крема за лице. Користете 1-2 пати неделно.