Универзален отстранувач на дамки ECODEVIVA

525,00 ден

Универзален отстранувач на дамки базиран на фитоензими, зеолити и активен кислород, брзо и ефикасно ги отстранува дамките…

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Универзален отстранувач на дамки базиран на фитоензими, зеолити и активен кислород, брзо и ефикасно ги отстранува дамките од вино, кафе, чај, кечап, маснотии, јод, блескаво зелена боја, кармин, флеки од крв, мастило, флеки од маркери на разни текстили, облека, тапациран мебел, автомобилски ентериер, итн.

Одличен во комбинација со течниот детергент за перење алишта

Складирање: чувајте го на суво место на температура на, не поголема од 35 °C.

АПЛИКАЦИЈА:

Извалканото место намачкајте го со топла вода, нанесете средство за отстранување дамки, лесно тријте додека не се формира бела пена, почекајте 5-10 минути, а потоа исплакнете со вода. Доколку е потребно, зголемете го времето на чекање.