Тонална BB крем пудра FreshClick

1.275,00 ден

Тоналниот крем од FreshClick е наменет за млади и атрактивни девојки! Неговата лесна текстура обезбедува бестежинска перфектна покриеност, и чувство на лесно лице!

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Со негово користење добивате:

матт ефект

измазнување на релјефот на кожата;

нега и хидратација на кожата

ефективна моќ на покривност

 

Производот е идеален за комбинирана и мрсна кожа. Матизирачкиот комплекс DRY-FLO® ELITE LL ефикасно го апсорбира масниот сјај, давајќи му кадифена текстура, а исто така покажува антиинфламаторно и антимикробно дејство.

 

 Дајте ѝ на вашата кожа совршен тон со еден клик!  4 нијанси

 

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чисто лице со врвовите на прстите или со специјален апликатор за пудра.