Спреј за коса со алое

824,00 ден

Идеално обликување и нега на Вашата коса

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Алое спрејот за волумен и еластичност:

– ја враќа структурата на косата

– ја прави сјајна и мазна

– го олеснува чешлањето

Провитамин Б5

– ја омекнува косата

– Обезбедува флексибилност и еластичност

Идеално обликување и нега на Вашата коса

Алое -За прв пат алое се споменува во ракописите на античките Сумери
– информациите за неговите исклучителни својства се запишувале на глинени плочки.
Зачудувачката одржливост на ова растение: може да живее без вода околу 7 години
и продолжува да расте.
Се користи од античките времиња во медицината и козметологијата.
Поседува широк спектар на активности – отстранува иритација, навлажнува,
го стимулира имунитетот.

Алое е богат со минерали, витамини, микроелементи.
Ова растение содржи низа на аминокиселини, вклучувајќи незаменливи,
а исто така и биолошки активни супстанции, моно и поли-сахариди, етерични масла.