Сол за тело од ѓумбир

755,00 ден

Солта за телото „Ѓумбир“ ќе ви помогне да ги изгорите вашите телесни несовршености! Ѓумбирот комбиниран со морска сол ќе ја направи вашата кожа мазна и свиленкаста, ќе помогне да се намали целулитот.

Споделете го продуктот

Опис

Солта за телото „Ѓумбир“ ќе ви помогне да ги изгорите вашите телесни несовршености! Ѓумбирот комбиниран со морска сол ќе ја направи вашата кожа мазна и свиленкаста, ќе помогне да се намали целулитот. Производот има двоен ефект:

– ѓумбир добро ја загрева кожата, подобрувајќи ја микроциркулацијата;

– морска сол е одличен чистач, ексфолијација;

Еластичноста на кожата и тонот се подобруваат, клетките се заситени со многу важни и здрави елементи. Сол кристалите обезбедуваат одличен ефект на масажа кога доаѓаат во контакт со кожата. По секоја сесија вашата кожа ќе изгледа подобро и подобро!

ПРИМЕНА:

Применете на проблематичните области, масирајте, а потоа исплакнете.