Сет за нега на рацете за совршено свилена кожа

1.630,00 ден

Сеопфатен третман за деликатна кожа на рацете:

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

СЕОПФАТЕН ТРЕТМАН ЗА ДЕЛИКАТНА КОЖА НА РАЦЕТЕ:

Гелот за пилинг го отстранува слојот на кератинизирани клетки, оставајќи ја кожата еластична и чиста;

Пилингот со сол ја подобрува циркулацијата, ја заситува вашата кожа со витамини и минерали, давајќи и свилен допир;

Кремот ја хидрира, храни и ја обновува вашата кожа, оставајќи ја мека и еластична.


ПРИМЕНА:

Чекор 1 : нанесете мала количина на гелот за пилиг на влажна кожа, а потоа исплакнете темелно со вода.

Чекор 2 : нанесете мала количина од солта на влажна кожа. Оставете ја да делува 2-3 минути, а потоа исплакнете ја со вода.

Чекор 3 : нанесете крем на исчистената кожа на рацете.