Секојдневни влошки Енергија на тревите, 20 парчиња

646,00 ден

Секојдневни дамски влошки “Енергија на билките”, содржат патентиран концентрат на билни екстракти. Го отстрануваат непријатниот мирис и даваат чувство на свежина и удобност.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Секојдневни дамски влошки “Енергија на билките”, содржат патентиран концентрат на билни екстракти.
Го отстрануваат непријатниот мирис и даваат чувство на свежина и удобност.

Влошките Енергија на билките “се развиени од страна на научници од Државниот центар за Кинеска медицина. Површината на влошката е натопена со патентиран концентрат од билни екстракти, приготвени по антички рецепти на исцелител на кинеската династија Танг.

Во формулацијата на влошките има патентирана мешавина на билки кои се: екстракт од семето на Cnidium, листови од куркума, листови од нане, Ангелика, млечноцветен божур, корени на фалопија (Polygonum multiflorum), листови од алое, алунит.

Дејството на екстрактите од растенијата, вклучени во составот на влошките е насочено кон стимулирање на имунитетот на женскиот организам и хармонизација на женската енергија. Тие придонесуваат за нормализирање на циркулацијата, подобрувањето на метаболичките процеси, функциите на женските полови органи, обновувањето на микрофлората.

Контраиндикации: бременост