Регенератор за масна коса,Жалфија

283,00 ден

Регенераторот го враќа природниот сјај на косата. Идеален за коса која често се масти.

Споделете го продуктот

Опис

Регенераторот го враќа природниот сјај на косата. Ја прави косата мазна, сјајна и силна.. Ја храни и го враќа младешкиот изглед на косата, штити од оштетување, го спречува кинењето и го контролира прекумерното ослободување на себум. Идеален за коса
која често се масти. За супер резултат, се комбинира со шампон “Нежна Жалфија”

Активни состојки:

Жалфијата е позната во тоа што го спречува губењето на косата и ја регулира масната коса.
Камилицата смирува и ја тонира косата.
Јојоба природното масло дејствува високо регенерирачки и ја враќа моќта на оштетената коса.