Потхранувачки крем против брчки со матирачки ефект, 50г

820,00 ден

За нега на кожата по 30-годишна возраст задолжително треба да се вклучи ноќен крем, неговите состојки ќе им помогнат на клетките на кожата да закрепнат побрзо. Во составот на кремот освен екстрактот од шафран влегуваат бетаин, витамин Е, алантоин.
Категории: , ,
Споделете го продуктот

Опис

За нега на кожата по 30-годишна возраст задолжително треба да се вклучи ноќен крем, неговите состојки ќе им помогнат на клетките на кожата да закрепнат побрзо. Во составот на кремот освен екстрактот од шафран влегуваат бетаин, витамин Е, алантоин.

Апликација

Во вечерните часови, нанесете мала количина крем на чистата кожа на лицето и вратот.

Погоден за сите типови на кожа по 30-годишна возраст.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.