Платинска пепидна маска за ” подигнување ” на кожата на лицето.

2.085,00 ден

Отстранува насобрана нечистотија и црни дамки од порите ? Ефект на пилинг ? Ги балансира тонот и структурата на кожата, со што се започнува процесот на нејзина регенерација

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

  •  Отстранува насобрана нечистотија и црни дамки од порите
  •  Ефект на пилинг
  •  Ги балансира тонот и структурата на кожата, со што се започнува процесот на нејзина регенерација
Откако маската е на лицето, се одвива многу ефикасен процес на регенерација. Содржи 6 комплекси на пептиди, колоидна платина, есенцијални масла од портокал и лаванда, екстракти од 16 видови растенија, екстракти од бисери и 2 вида колаген.
  •  Го стимулира производството на колаген и има ефект на кревање
  •  Ја забрзува регенерацијата на кожата
  •  Ја прави кожата поцврста, еластична и затегната
Едно пакување маска за пилинг е доволно за најмалку 6 третмани.
Чоахае – во превод од корејски, „Чоахае“ значи „Ми се допаѓаш“.  Зошто ова име?
Ќе разберете кога ќе го видите вашиот одраз во огледалото откако ќе ги користите производите во оваа линија.
ПРИМЕНА:
Нанесете дебел слој од маската на исчистената, сува кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу веѓите, очите и усните. Оставете ја маската  15-20 минути додека не се стврдне, а потоа нежно отстранете ја. Користете 2-3 пати неделно