Пилинг од змиска маст 100 гр.

610,00 ден

Ефикасно ги чисти и ослободува порите од натрупаните нечистотии, ги отстранува мртвите клетки на кожата, ја стимулира клеточната активност, ја омекнува, ја осветлува кожата, го изедначува релјефот.

Споделете го продуктот

Опис

Ефикасно ги чисти и ослободува порите од натрупаните нечистотии, ги отстранува мртвите клетки на кожата, ја стимулира клеточната активност, ја омекнува, ја осветлува кожата, го изедначува релјефот.
Змиско сало е древно средство на источната медицина, има одлична продорна способност, обезбедува брзо закрепнување и заздравување на кожата, го намалува воспалението, омекнува грубо испукана кожа. Екстрактот од Змиската кожа го зголемува метаболизмот, ги стимулира обновувањето на ткивата.
Намена: Се препорачува за сува кожа. Нанесете мала количина од кремот и нежно започнете да масирате со кружни движења на местата за корекција. По постапката исплакнете темелно со вода и нанесете хидратантна крема. Оваа постапка се прави 1-2 пати неделно, во зависност од типот на кожата.
Состав: Биолошки екстракти од Змиска кожа и Змиско сало, со високо навлажнувачки природни состојки, SBJ, витамини Ц, Е.
Профилактички крем со Змиско сало.

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.