Овошен сируп со витамини, 10гр.

1.058,00 ден

Сирупите со овошни сокови и витамини се одличен додаток за здрава, правилна и квалитетна детска исхрана

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Сирупите со овошни сокови и витамини се одличен додаток за здрава, правилна и квалитетна детска исхрана. Тие се 100% природни: без конзерванси, засилувачи на вкус, адитиви за арома, додаден скроб и бои. Тие не само што се здрави, туку се и многу вкусни и благо кисели.

Сирупи со овошни сокови и витамини:
– тие помагаат да се обезбеди детското тело со природни витамини и минерали
– тие помагаат да се зголеми енергијата на детето Интересна игра може да се игра со сирупите со овошен сок: секое пакување содржи 21 ќесички со три различни вкусови – оставете го изборот на вкус на вашето дете.

Погоден за деца над 3 години.
Состојки (1 кесичка): вода, фруктоза, концентрат сок од овошје-бобинки (јаболко, капина, брусница), згуснувач: пектин, витамински комплекс „Бетавитон“ (80 мг): бета-каротен (1,6 мг), ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е – 0,4 мг), Л-аскорбинска киселина (витамин Ц); регулатор на киселост: лимонска киселина, прашок од сок Нони (овошје Morinda citrifolia), емулгатор: полисорбат 80. Предупредувања: користете веднаш по отворањето на кесичката. Не користете во случај на преосетливост на која било од состојките. Да не се користи за деца под 3-годишна возраст. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете додатоци на храна како замена за целосна и избалансирана исхрана.