Ноќна крем маска од грозје

204,00 ден

Секоја дама знае дека нега на кожата не завршува само во текот на денот. Многу е важно да се негува и во текот на ноќта, за да може да се смири и наутро да биде свежа. Ноќната крем-маска “Грозје” е вистински еликсир за проблематична и масна кожа која често страда од акни и иритации. Освен тоа производот нежно и ефикасно ги пополнува резервите на важни микроелементи, хидрира и наутро вие гледате во огледалото чисто лице – помладо, повеќе свежо и сјајно.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Секоја дама знае дека нега на кожата не завршува само во текот на денот. Многу е важно да се негува и во текот на ноќта, за да може да се смири и наутро да биде свежа.

Ноќната крем-маска “Грозје” е вистински еликсир за проблематична и масна кожа која често страда од акни и иритации. Освен тоа производот нежно и ефикасно ги пополнува резервите на важни микроелементи, хидрира и наутро вие гледате во огледалото чисто лице – помладо, повеќе свежо и сјајно.

Активни состојки:
Екстрактот од грозје полни со витамини и минерали, подмладува и освежува.
Екстрактот од алги ја одржува кожата совршено заштитена и хидратирана, помага на клетките да се регенерираат и зајакнува имунитетот.

Апликација:
Нежно нанесете ја маската на лицето и вратот, половина час пред спиење. По 20 минути отстранете го остатокот со влажна крпа. Препорачливо е да ја користите маската преку ноќ во рок од 10 дена, потоа два или три пати неделно.