Нефритова свежина секојдневни влошки со билки

450,00 ден

Тие комплетно ги повторуваат движењата на телото додека ги користите. Независно од тоа што правите, секојдневно ќе ја задржите свежината. Дури и за време на интензивни вежби! Уживајте во активниот живот секој ден!

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Секојдневните влошки “Нефритова свежина” се прилепуваат совршено кон долната облека.Влошките не се само средство за лична хигиена, туку облога од билки кои се грижат за жената секој ден.

Фито-комплексот од билки:
-ги уништува бактериите и лошиот мирис,
-отстранува чешање и иритации
-придонесува за нормализирање на циклусот
-дава чувство на чистота, свежина и удобност.

Активни состојки:
Екстракт од листовите на кинеска Камелија.Во него се содржани активни супстанции Тани, кофеин, теин, етерични масла, витамини Ц, П, К, ПП, Р. Кинеската Камелија е лидер меѓу растенијата кои содржат полифеноли, витаминот Е како антиоксиданс во борбата со слободните радикали. Полифенолите во зелениот чај имаат антивоспалително и антибактериско дејство, придонесуваат продирање на активните материи преку кожата.

Екстракт од нане – широко употребувана алатка во кинеската медицина. Тој е моќен антиоксидант, има анти-воспалително дејство, намалува болка.

Масло од каранфилче – има противвоспалително, антисептично дејство, придонесува за нормализирање на циклусот.

Тие комплетно ги повторуваат движењата на телото додека ги користите. Независно од тоа што  правите, секојдневно ќе ја задржите свежината. Дури и за време на интензивни вежби!

 

Уживајте во активниот живот секој ден!