Нежен гел за деликатна грижа, 360мл

853,00 ден

Нежната пена ја измива и ја омекнува кожата, дава пријатна арома и чувство на свежина за целиот ден. Идеално одговара за секојдневна интимна хигиена, како за жени така и за мажи.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Нежната пена ја измива и ја омекнува кожата, дава пријатна арома и чувство на свежина за целиот ден. Идеално одговара за секојдневна интимна хигиена, како за жени така и за мажи.

Чуствителните области на телото бараат деликатна секојдневна нега.

Производот е врвен асистент на чувствителна кожа – тој смирува, хидрира, ја прави мека како свила и чиста како солза. Го одржува нормалното ниво на pH, ги елиминира непријатните мириси.

Активни состојки:
Маслото од чајно дрво.
Сребро (сребрена вода) против над 650 видови бактерии, вируси и микроорганизми, го зајакнува и одржува имунитетот.
Комбинацијата од млечна киселина, алое, екстракт од листовите на салвија, екстракт од градинарски чај, женшен, маточина, камилица влијае исклучително благотворно на кожата и остава чувство на чистота и свежина преку целиот ден.

Погоден за секојдневна употреба. Препорачуваме !