Мултифункционален крем за лице Snail secret

2.300,00 ден

Кремот го обновува епидермисот на клетки, го забавува процесот на стареење на кожата. Ја штити од оштетувања и иритации од акни и црвенила, ја измазнува текстурата на кожата и ја намалува појавата на брчки.

Категории: , ,
Споделете го продуктот

Опис

Овојкрем е наменет за деликатна кожа на лице

*Совршено ја навлажнува и ја заситува вашата кожа со енергија и виталност,

*Ја намалува видливоста на брчките,

*Ги забавува процесите на стареење на кожата,

*Ја намалува видливоста на темните кругови под окото, враќајќи го на кожата нејзиниот природен сјај.
Кремот се заснова на муцинот секрет од полжав дури 75 %, кој содржи голем број на скапоцени состојки за нега на кожата, како што се:

*колаген-активен,

*еластин,

*витамини А, С и Е,

*хијалуронска киселина, итн.

Овој крем е наменет за секаков тип на кожа и не е ограничен за возраста на клиентот.
Неговиотсоставвклучувамуцин 75 %, пептидсличеннаботулин, пептид – колагенскиреконструктор, маслотоодјојоба и натриумхијалуронат.

Начин на користењеНанесете малако личина од крем на пределот околу очите. За најдобри резултати користете два пати на ден, наутро и навечер.