Мицеларна вода со фитокомплекс 200 гр.

690,00 ден

Мицеларната вода со фито-комплекс ја отстранува шминката во едно движење. Тоа е производ „2 во 1“ кој овозможува ефикасно и нежно чистење на вашата кожа.

Споделете го продуктот

Опис

Мицеларната вода со фито-комплекс ја отстранува шминката во едно движење. Тоа е производ „2 во 1“ кој овозможува ефикасно и нежно чистење на вашата кожа.

 

– Мицелите содржани во производот делуваат како магнет и привлекуваат нечистотии и ситни честички од шминка.

 

– Фито комплексот базиран на камилица, коњски костен, мајчина душица, рузмарин и маслинки нежно ја негува кожата, ја исполнува со животна сила и свежина, го смирува и олеснува црвенилото.

 

Мицеларната вода е погодна за сите типови кожа, дури и за чувствителната кожа во пределот околу очите.

 

ПРИМЕНА:

 

Навлажнете памук со мицеларна вода и темелно исчистете го лицето.

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.