Маска за сува коса и тенки врвови InTop

959,00 ден

Го намалува сувиот сјај; ја навлажнува и тонизира кожата, која е оптоварена со употреба од производи за сушење и одмастување.

Споделете го продуктот

Опис

По миењето не ви се допаѓа вашата коса? Премногу волумен и наелектризирани влакна..
Време е за промена..
Во својот состав маската за коса вклучува био компоненти кои создаваат ефект,
популарен во фризерските салони во последниве години.

Активни состојки:

 • stepanquat – обезбедува лесно четкање ,отстранува електрицитет.
 • Амино киселини од пченка – од него се извлекува метионин, лизин, треонин.
 • Метионинот содржи сулфур – неопходна компонента на кератин.
 • Бројни студии покажаа дека лизинот го спречува губењето на косата.
 • Треонинот ја храни косата и има антистатички својства.Регенераторот ќе ви биде погоден ако:
  Вашата косата е оштетена од чести посети на фризер;
  Доколку имате сува коса;
  Имате тенка коса и испукани врвови;

Упатства за употреба:
Нанесете на чиста и влажна коса.
По 3-5 минути темелно исплакнете.
За најдобар ефект, користете шампон од истата серија.