Лосион за тело со масло од коноп “CYPRIDA”

1.400,00 ден

Обезбедете ја кожата со вистинска медитеранска нега и доживејте го нежниот мирис и неверојатната мекост на вашето тело.

Споделете го продуктот

Опис

Обезбедете ја кожата со вистинска медитеранска нега и доживејте го нежниот мирис и неверојатната мекост на вашето тело.

Лосионот за тело од луксузната линија Циприда со своето драгоцено масло од коноп (познато по ефектите на омекнување и подмладување), Д-пантенол и пчелин восок, е погоден за секојдневна употреба за нега на кожа од било кој тип, вклучувајќи и многу сува и дехидрирана кожа.

Помага да се врати хидролипидната рамнотежа во кожата по изложеност на ултравиолетови зраци и сув воздух. Го спречува предвременото стареење и и обезбедува на кожата еластичност и мекост, давајќи  и совршен изглед.

ПРИМЕНА:

Нанесете на чистата кожа на телото со кружни движења. За најдобри резултати, нанесете го производот после бањање. Производот е погоден за секојдневна употреба.

За повеќе информации консултирајте се со Вашиот личен консултант.