Лосион за тело со масло од калинка “CYPRIDA”

1.400,00 ден

Чувството на вистинска божица можете да го доживеете благодарение на лосионот за тело од луксузната линија CYPRIDA.

Споделете го продуктот

Опис

Чувството на вистинска божица можете да го доживеете благодарение на лосионот за тело од луксузната линија CYPRIDA.

Лосионот за тело со масло од калинка, Д-пантенол и пчелин восок ќе ви ја врати мекоста на кожата. Идеален е за секојдневна употреба при нега на кожа од било кој тип, вклучувајќи и многу сува и дехидрирана кожа.

Благодарение на својата лесна структура, брза апсорпција и ретки активни состојки, лосионот за тело гарантира дека вашата кожа е хидрирана, обновена и помека секој ден. Ја зголемува нејзината еластичност, спречува лупење и ја подобрува состојбата на епидермисот по прекумерно изложување на сончева светлина.

Дајте и на вашата кожа неограничена убавина и чувство на вистинска удобност.

 

ПРИМЕНА:

Нанесете на чистата кожа на телото со кружни движења. За најдобри резултати, нанесете го производот после бањање. Производот е погоден за секојдневна употреба.

За повеќе информации консултирајте се со Вашиот личен консултант.