Крем маска “Мушмула“

204,00 ден

Екстрактот од мушмули ги зајакнува колагенските влакна. Ја храни кожата со витамини, минерали и аминокиселини, го подобрува тенот.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Екстрактот од мушмули ги зајакнува колагенските влакна. Ја храни кожата со витамини, минерали и аминокиселини, го подобрува тенот. Има тонизирачки и адстрингентно дејство, ја подобрува еластичноста на кожата и длабоко ја храни. Екстракт од мушмули: Богата е со пектин, содржи танин, киселини, има антивирусни својства, витамин Ц.