Крем за тело – Течен фластер

898,00 ден

Активниот организам има потреба од секојдневна нега. Што е подобро од еден производ кој е лесен за аплицирање, брза апсорпција и враќање на енергијата и желбата за нови и динамични предизвици. Тежинскиот крем за тело “загрева” и ги обновува мускулите и зглобовите, ја подобрува циркулацијата и помага лесно да се врати хармонијата вашето тело. Производот ќе направи чудо од вашите зглобови ако го примените пред тежок и интензивен тренинг.

Споделете го продуктот

Опис

Активниот организам има потреба од секојдневна нега. Што е подобро од еден производ кој е лесен за аплицирање, брза апсорпција и враќање на енергијата и желбата за нови и динамични предизвици.

Тежинскиот крем за тело “загрева” и ги обновува мускулите и зглобовите, ја подобрува циркулацијата и помага лесно да се врати хармонијата вашето тело. Производот ќе направи чудо од вашите зглобови ако го примените пред тежок и интензивен тренинг.

Го подобрува протокот на крв во зглобовите, има ефект на затоплување и ја подобрува циркулацијата на крвта. Тоа ја олеснува непријатноста и благодарение на тоа вашите зглобови секогаш се подготвени за оптеретеност.

Кремот е исто така многу погоден за луѓе кои порадни дневните обврски поголемиот дел од денот го минуваат во седечка положба. Ја стимулира крвта во телото и благодарение на неговите активни компоненти во голема мера успева да го “компензира” недостатокот на физичка активност.

Активни состојки:

Екстрактот од прополис-природен антибиотик и имуностимуланс. Помага во ревматска болка и ја враќа моторната активност.

Екстрактот од лути пиперки е богат со витамини, минерали, антиоксиданти кои го зголемуваат имунитетот и имаат корисен ефект врз општата состојба на телото. Ја подобрува циркулацијата на крвта и ефикасно дејствува врз зглобната и мускулната болка.

Екстрактот од ноктот на ѓаволот го намалува чувството на вкочанетост, има антисептично и антиинфламаторно дејство.

Екстрактот од Оман е докажано средство за обновување по поттикнување, и истегнување на тетивите. Исто така се однесува на болки во зглобовите, грбот, половината и екстремитетите, како и по тешка физичка активност. Богата со алантоин, која ја забрзува регенерацијата на клетките и заздравувањето на коските и мускулите.
Циметното етерично масло има способност брзо да ги загрева мускулите и да ги подготви за понатамошни физички вежби. Олеснува болки во зглобовите,ги отстранува мускулните грчеви и тонот.

Есенцијалното масло од каранфилче помага при артритис и спина, го регулира нивото на незаситени масни киселини, чиј недостаток води до стареење на телото. Ја стимулира крвта и ја донира кожата со силен и пријатен мирис.

Етерично масло се користи како тоник, и благотворно средство. Го зајакнува мускулното ткиво, ја зголемува продуктивноста на движењето, го отстранува миозитисот, вкочанетоста на мускулите.

Маслиновото масло е мора да има компонента во домашната аптека на секој кој има добра форма и издржливост. Таа има анти-инфламаторен, реставративен и смирувачки ефект. Основна и вредна состојка за создавање на производи за масажа кои ја омекнуваат .
Камфор е задолжителна состојка на тематски производи. Тој има силен специфичен вкус и одлично функционира за лесни и тешки повреди.

Ментолот се употребува при болки во зглобовите и мускулен притисок дури и по Хипократовото време. Постои ефект на ладење и ослободување од болка.

Начин на употреба:
Се применува пред физичка активност или кога чувствувате непријатност во зглобовите.
Нежно масирајте.