Крем за раце 30 гр.

130,00 ден

Интензивно ја храни и навлажнува кожата на раката, а се грижи и за кутикулите и ноктите.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Интензивно ја храни и навлажнува кожата на раката, а се грижи и за кутикулите и ноктите. Една од главните состојки на кремот – екстракт од семе од морето Алтаи.Тоа е содржина на бета-каротин (претходник на витамин А) и витамин Е во природна активна форма.Овие компоненти се задолжени за одржување младешка кожа, обезбедувајќи ја нејзината цврстина и еластичност. Економичното кесиче од 30 грама е доволно за околу едномесечна  употреба.

 

ПРИМЕНА: Нанесете го кремот на чиста кожа.

 

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.