Крем за бричење

865,00 ден

Козметичките производи за мажи на TianDe се создадени по темелно и специјално изготвени студии за да одговараат совршено на структурата на машката кожа и да одговораат на барањата дури и на каприциозните господа. Редовното и досадно бричење отсега ќе стане полесно и пријатно како детска игра благодарение на овој револуционерен крем.Создава голема пена, не дразни и се прилагодува на секој тип кожа. Омекнува, храни и снабдува со свежина и пријатен мирис.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Козметичките производи за мажи на TianDe се создадени по темелно и специјално изготвени студии за да одговараат совршено на структурата на машката кожа и да одговораат на барањата дури и на каприциозните господа.

Редовното и досадно бричење отсега ќе стане полесно и пријатно како детска игра благодарение на  овој револуционерен крем.Создава голема пена, не дразни и се прилагодува на секој тип кожа.
Омекнува, храни и снабдува со свежина и пријатен мирис.

Активни состојки:
Екстрактот од листови на каланхое има антибактериско дејство, помага за запирање на крв во случај да се исечете.
Штити од воспаленија и ја одржува кожата еластична.

Маслото од нане ублажува иритации и остава долготрајно свежо чувство после бричење.
Природни масни киселини: стеаринска и миристова кои се грижат за заштитата на кожата и овозможуваат непречено влечење на сечилото.

Насоки за употреба:
Мала количина од кремот се нанесува на влажна кожа. За одлични резултати користете во комбинација со  балсам за после бричење.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.