Крем балсам против опаѓање на коса Master Herb

1.280,00 ден

Крем балсамот ги активира заштитните својства на скалпот, спречува опаѓање на косата. Стимулира раст на нова коса. Нанесете рамномерно на чиста и влажна коса. По 2-3 минути исплакнете темелно. За постигнување на максимален

Споделете го продуктот

Опис

Косата ви опаѓа со секој изминат ден и веќе се обидовте со се, но не можете да се справите со опаѓањето?

Решението на проблемот е само едно и се вика Master Herb!

Крем балсамот ги активира заштитните својства на скалпот, спречува опаѓање на косата, стимулира раст на нова коса, која расте здрава, сјајна и полна со енергија. Крем балсамот се препорачува и за оштетена коса.

Активни состојки:
Екстракт од корен на женшен, екстракт од корен на Ангелика, екстракт од семе на црн ким.

Начин на употреба:

– Како балсам – се применува на влажна коса за неколку минути, масирајте и исплакнете.

– Како маска – нанесете на влажна коса 20 минути, а потоа исплакнете темелно.

За максимален ефект, се препорачува да се комбинира со шампон против опаѓање Master Herb.