Крем балсам за оштетена коса Master Herb

990,00 ден

Крем-балсамот активно ја храни косата со витамини и микроелементи. Ја зајакнува косата од коренот до врвовите. Го активира растот на косата, ја обновува оштетената коса, ги отстранува прекумерната сувост и кршливост. Косата станува мека, сјајна и мазна. Се препорачува за оштетена коса, погоден е за сите типови коса.

Споделете го продуктот

Опис

Ако вашата коса е уморна, сува и без сјај, крем-балсамот за оштетена коса Master Herb е вашиот незаменлив сојузник,
со чија помош ќе врати силата и цврстината од коренот до врвот на влакното.

Специјалната формула е создадена со посебно внимание за оштетена, ослабена и третирана коса.
Внимателно избрана комбинација од моќни природни компоненти го заситува влакното со витамини и минерали, престанува непријатното чешање и лупење. Дава исклучителен сјај и мекост на косата.

Активни состојки:

Екстракт од корен на женшен, екстракт од корен на ѓумбир, екстракт од рузмарин, екстракт од мајчина душица.

Тип на апликација:

– Како балсам – се применува на влажна коса за неколку минути, масирајте и исплакнете;

– Како маска – нанесете на влажна коса 20 минути, а потоа исплакнете темелно.

За максимален ефект, се препорачува да се комбинира со шампонот Master Herb.