Крема за нозе од змиска маст

475,00 ден

Денешните дами секојдневно се изложуваат на различни терапии, и секојдевно преземаат чекори за разубавување. Докажано е дека змиското сало има исклучително благотворно влијание врз косата и кожата на лицето. Во основата на една од топ сериите на TianDe, која се грижи за убавите нозе, стои токму екстрактот од Змискиот масло.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Денешните дами секојдневно се изложуваат на различни терапии, и секојдевно преземаат чекори за разубавување. Докажано е дека змиското сало има исклучително благотворно влијание врз косата и кожата на лицето. Во основата на една од топ сериите на TianDe, која се грижи за убавите нозе, стои токму екстрактот од Змискиот масло.

Кремот за нозе со змиска сало ја активира заштитната функција на кожата, ја омекнува, хидрира и потхранува. Го спречува сушењето и ја опушта кожата,елиминира чувството на непријатност и напнатост.

Делува благопријатно на напукнатите пети и грубите стапала. Тие одржуваат нормална pH вредност и го олеснуваат воспалението. Поседува антисептично дејство и помага за отстранување на непријатниот мирис.

Редовната употреба обезбедува сјајна и мека кожа.

Активни состојки:

Екстрактот од Змиско масло е моќен сојузник во битката против грубата, испукана и безживотна кожа. Враќа метаболичките процеси и го стимулира производството на нови клетки.

Борнеолат има силен инфламаторен и тонирачки ефект. Ја подобрува циркулацијата на крвта и добро делува на вашите мускули.

Алатоин има омекнувачка акција која помага за полесно и беспрекорно отстранување на мртвите клетки.

Начин на употреба:
Нанесувајте од кремот наутро и навечер на чиста и сува кожа и нежно втријте додека се апсорбира целосно.