Козметичко масло за масажа 10мл (за жени)

3.735,00 ден

Ја обновува виталноста, го полни телото со енергија.Маслото се препорачува при првите знаци на мастопатија, непријатни чувства во млечната жлезда поврзани со предменструален синдром, го нормализира хормоналниот статус.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Ја обновува виталноста, го полни телото со енергија.Маслото се препорачува при првите знаци на мастопатија, непријатни чувства во млечната жлезда поврзани со предменструален синдром, го нормализира хормоналниот статус. Се користи за да се спречи несоница, нарушувања на циркулацијата и висок холестерол. Тоа е извор на природни антиоксиданти. Има закрепнувачки ефект, ја зајакнува одбраната на телото. Позитивно влијае на репродуктивниот систем на жените.

Начин на употреба: Употреба од 14-21 ден. Нанесете 4-5 капки масло во областа на градите секое утро и вечер, обрнувајќи посебно внимание на проблематичните области. Нанесете го нежно со кружни движења се додека не се апсорбира целосно.

Шише масло е наменето за целосен тек на масажа (21 ден).Се прави пауза најмалку една недела.

Внимание! Наменето само за надворешна употреба!

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.