Кинеско кафе

80,00 ден

Кинеското кафе дејствува како благ стимулатор на црниот дроб, ја нормализира неговата работа го чисти и ја нормализира работата на дебелото црево и го прочистува.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Кинеското кафе дејствува како благ стимулатор на црниот дроб, ја нормализира неговата работа го чисти и ја нормализира работата на дебелото црево и го прочистува. Кафето го чисти телото од токсини,ја чисти крвта, го зајакнува имунитетот, помага во губење на вишокот килограми, ја подобрува бојата на кожата, го подобрува видот, го стабилизира кардио-васкуларниот систем, го подобрува крвниот притисок, ги намалува евентуалните иритации на кожата и спречува нови, ја нормализира работата на цревата со што ја подобрува апсорбцијата на холестеролот и со тоа автоматски се намалува холестеролот во телото.

Предности на нормалното функционирање на цревата: здрав стомак, подобро расположение, добра меморија, здрав сон, свеж здив, имунитет, чиста кожа. Лаксативно дејство се случува во рок од 6-10 часа, па затоа се препорачува да се пие во текот на
ноќта.

Состојки: овошје Cassia (Сена Александрија) 100%

Начин на употреба: 1/2 лажичка овошје (2 g) се полева со зовриена вода (200 мл) и се остава 15 минути.

Возрасни: 1 до 2 чаши на ден со оброк во времетраење од 2 недели.

Контраиндикации: Бременост, доење.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.