Интензивна регенерирачка крема за лице “ЛинчЖи“

833,00 ден

Крем кој дејствува и дење и ноќе. Интензивно ја храни и навлажнува кожата, ја враќа силата и младоста и ги зголемува заштитните својства на кожата.

Категории: , ,
Споделете го продуктот

Опис

Крем кој дејствува и дење и ноќе. Интензивно ја храни и навлажнува кожата, ја враќа силата и младоста и ги зголемува заштитните својства на кожата.

Нова сила и младост за вашата кожа!

Подобрува регенерација на клетките;

Го одложува процесот на стареење, ја освежува бојата на лицето.

Активни состојки:
Екстракт од линчжи кој е извор на уникатните генодермални киселини и органски германиум. Овие компоненти ја стимулираат регенерацијата на клетките, ја зголемува способноста за снабдување на ткивата со кислород, ги зголемува заштитните својства на кожата. Екстрактот од линчжи ги содржи речиси сите познати групи витамини, минерални материи, незаситени масни киселини, 13 видови на аминокиселини и повеќе од 80 вида ферменти. Расположливоста на големото количество екстракт од печурката линчжи придонесува и за зголемување на имунитетот на кожата. При производството на кремот се користи линчжи кој опстојува во квартален период-  токму на оваа возраст носи во себе максимално количество активни елементи и поседува максимален енергетски потенцијал.

Апликација:
Нанесете мала количина од кремата на лице и врат, и со кружни движења нанесете го по кожата, избегнувајќи го пределот околу очите. Може да се користи и за дневна и за ноќна нега. Погоден за било кој тип на кожа, особено ефикасен кога се користи во период на појава на акни.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.