Закрепнувачка маска за коса од змиско масло

966,00 ден

Ефикасно средство за дополнителна нега на косата. Маската е идеална за сува, кршлива и оштетена коса која има потреба од хидратација.
Споделете го продуктот

Опис

Ефикасно средство за дополнителна нега на косата. Маската е идеална за сува, кршлива и оштетена коса која има потреба од хидратација. Се препорачува за интензивно обновување и подобрување на состојбата на косата. Маската ќе и даде сјај и живот на Вашата коса.

Уште од античко време, жените ја третираат својата коса за да можат да ја зачуваат нејзината сила и убавина. Со  оваа маска може да го постигнете овој ефект и денес!

Маската од змиска маст е совршен додаток  за сува, слаба и расцветана коса. Успешно го храни и хидрира скалпот, од коренот до врвот. Маската го спречува појавувањето на првут. Со редовна употреба помага да се `разбудат` фоликулите на косата и да се активира растот.

Активни состојки:

– Главната компонента е Snake Oil, која е извор на основните полинезаситени масни киселини Омега-3. Овие масни киселини се одговорни за изградбата на клеточните мембрани, го стимулираат производството на колаген и еластин, ја штитат косата од слободните радикали и УВ зраците. Маслото е неисцрпен извор на витамини – A, E, D и група B.

Примена:
Нанесете на влажна и чиста коса. По 5-10 минути исплакнете.

Се препорачува да се користи во комбинација со шампонот од истата серија „Snake Factor“.