Дамски влошки Нефритова свежина со аниони

450,00 ден

Дамски влошки кои ќе ви обезбедат свежина и удобност во текот на целиот денот.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Деликатните дамски секојдневни влошки ќе ви обезбедат чистота и удобност во текот на денот. Тие се единствени хигиенски производи со вграден анјони чип за максимално пријатно чувство.

– Подобруваат микроциркулација
– Антивоспалителен ефект
– Позитивен ефект врз микрофлората
– Помага во нормализирање и обновување на менструалниот циклус

Ефективноста на секојдневните влошки се чувствува дури и во првите минути на употреба. Можно е да се почувствувате свежина или топлина, што трае до 10 минути.
Ако чувствувате непријатност, чешање ќе почувствувате олеснување на проблемот уште во првиот ден од користењето.

– Нормализирање на флората
– Ги потиснува виталните функции на патогените бактерии
– Подобрува циркулацијата на крвта локално
– Намалува оток во гениталниот дел
– Ги намалува симптомите на менопаузата ако ги има
– Ја зголемува сензуалноста на жената
– Антибактериско дејство

Состав на влошката: 100% природен памук

Површински слој – органски памук импрегниран со екстракт од 18 билки.
Етерични масла од чајно дрво, црн пипер, камилица, алое, Ангелика, жалфија и други.

Серијата влошки “Нефритова свежина” е создадена од научници од Кинескиот државен институт за медицина и фармакологија. Во производството се користени напредни технологии, се користи патентираната фитокопозиција FCM која се состои од етерични масла и екстракти од билки.