Арганово масло за коса

1.224,00 ден

Заборавете на уморна, сува и расцветана коса! Ние ви нудиме ексклузивна комбинација на состојки кои ќе ја заштитат, обноват и трансформираат Вашата коса во мазна, свиленкаста и сјајна.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Заборавете на уморна, сува и расцветана коса! Ние ви нудиме ексклузивна комбинација на состојки кои ќе ја заштитат, обноват и трансформираат Вашата коса.

Аргановото масло за коса е создадено специјално за “уморна” и слаба коса која треба да се заштити. Ја храни, го враќа животот и силата на косата од коренот до врвот.

Производот штити од УВ зраци, слободни радикалии и статички електрицитет. Косата ја прави силна и сјајна благодарение на исклучително вредното масло од арган.

Без расцветани врвови и кинење на влакното. Погоден за сите видови коса, особено за оштетена.

Активни состојки:
Маслото од Argan е извлечено со стара технологија преку специјални камени мелници. За да се добие 1 литар масло од Argan, потребни се околу 80 kg јатки. Ова е причината зошто е познато како “течно злато во Мароко”. Исклучително корисно за коса, бидејќи ја зајакнува и ја подобрува еластичноста, го храни скалпот, обезбедува волумен и спречува кинење.

Како додаток, маслото од ленено семе е богат извор на есенцијални масни киселини. Помага за побрз раст на косата.
Ја заштитува косата од надворешни влијанија.

Начин на употреба: Ставете малку на вашите раце, се нанесува еднакво на цела коса или само на краевите. Може да се користи и на влажна и сува коса. Нема потреба од плакнење.