Антиоксидантна крема за лице “Нони“

833,00 ден

Овој крем ја надградува површината на кожата оставајќи ја мазна, го намалува бројот на брчки и го спречува појавувањето на нови, ги отстранува знаците на замор и стрес.

Категории: , ,
Споделете го продуктот

Опис

Овој крем ја надградува површината на кожата оставајќи ја мазна, го намалува бројот на брчки и го спречува појавувањето на нови, ги отстранува знаците на замор и стрес. Кремот е збогатен со егзотичното овошје Нони во која се вклучени повеќе од 150 активни хранливи состојки кои и се потребни на кожата-витамини, минерали и органски киселини кои ја штитат кожата од предвремено стареење.


СТОП за слободните радикали, СТОП за стареењето!

Лесната антиоксидантна крема од Нони, ја прави кожата нежна и мека, ја намалува количината на брчки. Благодарение на неговите антиоксиданти, отпорноста на кожата се зголемува и кожата е здрава, со високи заштитни функции.

– Ги намалува брчките, го спречува создавањето на нови.

– Ги отстранува знаците на стрес и замор.

– ја храни и ја навлажнува кожата.

Активни состојки:
Екстракт од плодот Нони – богат со витамини, минерали (Na, K, Fe, Mn и Mg)повеќе од 150 активни хранливи состојки кои и се потребни на кожата-витамини, минерали и органски киселини кои ја штитат кожата од предвремено стареење. Истражувачите и по 40-годишни истражувања не успеале да ги откријат сите тајни на плодовите на растението. Сокот од Нони е моќен антиоксидант.

Апликација:
Нанесете мала количина од кремата врз исчистено лице и врат, и со кружни движења нанесете го по кожата, избегнувајќи го пределот околу очите. Може да се користи за дневна и за ноќна нега.

Погоден за нормална кожа, за дами 35+.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.