Акватерапија Крем-гел за лице Charm Collection, 50г.

2.681,00 ден

По што се познати француските Алпи?

Категории: , ,
Споделете го продуктот

Опис

По што се познати француските Алпи?

Скапи ски-центри, планински  вили и… вечни глечери, многу од нив стари илјадници години! TianDe создаде крема со најчистата вода од глечерот Аргентиер со додадени ефективни активни состојки.

Резултатот беше идеален производ за екстремно навлажнување!

Крем за лице за акватерапија е погоден за жени од сите возрасти.

Ако вашата кожа изгледа безживотна, сува и досадна, „натопете ја“ во глацијална вода!

Ќе добиете забележителна трансформација! Кажете му збогум на чувството на затегнатост и сувост, благодарение на ефектот на глацијална вода и други активни состојки на овој крем кои придонесуваат за екстремно навлажнувачки ефект.

Акватетерапијата ќе помогне да се врати оптималниот баланс на водата на кожата, да се изедначат брчките и да се даде идеална свежина и мекост на лицето.

Начин на користење:

Нанесете со лесни движења на кожата на лицето и вратот, избегнувајќи ја областа околу очите.